Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Tahran / İranMerhaba okuyucu

blogumda, dolu dolu yaşadığım ve hayatımın en güzel dönemlerinden biri olarak hafızamda hep ayrı bir yeri olacak Viyana Teknik Üniversitesi'nde geçirdiğim öğrencilik yıllarımda yaptığım sırtçantalı seyahatler bünyesinde oluşan hatıralarımı bulacaksınız.

Yalnız başıma yollara düşmeye rahmetli dedemin teşvik etmesiyle henüz daha 11 yaşımda iken her hafta okula gidip gelebilmek için yaptığım Adapazarı-İstanbul arası tren ve vapur yolculuklarıyla başladım. Uzakları keşfetme arzum ise yirmi yaşında yaz tatilinde çalışarak kazandığım parayla Kahire istikametine aldığım bir son dakika uçak bileti ile başladı.

Öğrenci olmanın verdiği zaman avantajını iyi kullanmaya çalıştım ve imkânlar dahilinde farklı ülkelerin bazı şehirlerini görme şansına sahip oldum. Özellikle de arkadan gelen öğrenci arkadaşlara fikir verebilmesi adına yollarda biriken anılarımı sanal alemde bir çatı altında toplamaya karar verdim ve 2012 senesinin başında bu blogu yazmaya başladım. Bir üniversite hatırası olan blogun orjinalliğinin bozulmaması adına 2014 senesinde Gürcistan'a yapmış olduğum en son öğrencilik dönemi sırtçantalı seyahatin yazısıyla da sonlandırdım.

"Şimdi ne yapıyorsun?" diye soracak olursanız Eylül 2016'da yazmaya başladığım kişisel bloguma da bir göz atın derim: www.muratcangumus.com

 

 

Muratcan Gümüş

 

Şahsi fotoğraf galerim:

En Uzun Yollar Bir Küçük Adımla Başlar

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar   

+5 #1 Aze 06-05-2017 14:24
Sivil Toplum sayfalarından öğrendim bursunuzu. Çok beğendim fikrinizi ve tebrik etmek istedim. Bir kişinin hayatına değebilmek ve güzellik katabilmek ne güzel.
Tebrikler, başarılar.
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile